O senin karmik aşkın mı yoksa ruh eşin mi ?

O senin karmik aşkın mı yoksa ruh eşin mi ?

Hayatınızda sahip olduğunuz her ilişkinin özel bir amacı vardır.
Mevcut partnerinizin hangi rolü oynadığını öğrenin.

Hindu felsefesinde, hayatımıza giren aşk türleri ve her birinin bize vermesi gerekenler hakkında çok fazla anlatı vardır.
Bazen bize sadece bir ders vermek için gelen bir insanın, hayatımızdaki misyonunun bir sonu olduğunu anlamadan sonsuza dek yanımızda kalacağını umarız.
Bu yüzden aşkta acı çekmek çok yaygındır ve aynı zamanda bu inatçılık sayesinde gerçekten yanımızda olmaya mahkum olan insanları bırakırız.

Mutluluğun temel temeli, hiçbir bağlılığa sahip olmamak, yani yaşamın bir döngü olduğunu ve hiçbir şeyin sonsuza dek sürmediğini anlamaktır.
Bu şekilde kayıp acı vermez, büyümenize ve gelişmenize yardımcı olur.

Bu, hayatımıza yalnızca bize acı verici olsa da insan olarak büyümemize yardımcı olacak zor dersler vermek için gelen karmik sevginin mükemmel bir örneğidir.
Eski felsefelere göre, bu aşklar, çözülmemiş sorunları bıraktığımız veya ruhsal olarak büyümemize yardımcı olması gereken öğretileri gözden kaçırdığımız geçmiş yaşamlarımızdan sürüklenir, bu yüzden gelişmeyi başardığınız güne kadar her zaman geri dönerler.

Hayatımıza giren herkesin bir amacı vardır.

Karmik aşk, işe yaramayan, istesek bile uyumlu bir şekilde çalışamayan, yani sürekli bir çatışma olan şeyde temsil edilir. Hayatımızda düşmanca bir rolü olan, neyi istemediğimizi görmemizi sağlayan veya olumlu ya da olumsuz bir değişime neden olmak için bizi kendi aklımızın sınırlarına iten insanlarla birlikte gelir.

Bunlar yıkıcı ilişkilerdir, bizi ne kadar çok incitirlerse o kadar çok tuzağa düşürürler ve ne yazık ki bir güne kadar tekrarlanabilirler, kalbinizi tüm olumsuzluklardan ve nefretten arındırır, ilerlemeyi başarırsınız.

Öte yandan, benzer düşünen ruhların (yani hayatınıza belirli bir amaç için gelecek olanların) sınıflandırılması içinde, hayatımızda daha önemli bir misyonu olan platonik aşk veya ikiz ruhlar da vardır.

Karmik aşk, şimdiki yaşamınızda çözmeniz gereken geçmiş yaşam sorunlarıdır.

Platonik aşkın açıklamalarından biri, geçmişten gelen ruhların tanınması olan ilk görüşte aşktır.

Nedenini tam olarak bilmeden birisine ilk kez ilgi duyduğumuzda veya « aşık » hissettiğimizde, bunun nedeni o kişinin geçmiş yaşamlarda sizinle duygularını paylaşan bir ruha sahip olması ve bir şekilde bu hayatta tekrar tanınmasıdır.

Öte yandan, ruh eşleri platonik sevginin ve karmik sevginin ötesine geçer, aslında sizin yanınızda olmaya mahkum olan ve birlik anında tam uyumu temsil eden kişiyle ilgilidir. Sizinle ruhsal olarak uyumlu olan o kişi ortaya çıktığında ruhunuz dinginlik, sükunet, güven ve sevgi ile doludur, bu yüzden onu ruh eşinin aksine bizi umutsuzluk ve kısacık çılgınlıkla dolduran tutkulu aşklarla karıştırmamalısınız.

Bütün insanlar kendi başlarına mükemmel bir şekilde işlev görebilirler; Bu, birinin yanında değilseniz mutlu olamayacağınız veya her yönüyle gelişemeyeceğiniz anlamına gelmez, bunun kesinlikle maddi dünyayla değil, manevi dünyayla ilgisi olduğu anlamına gelir. Ruh eşleri birbirlerine yardım etmek ve her şekilde birbirlerini yükseltmek için buluşurlar. Bazen o ruh eşi, kendi büyümeniz için en çok ihtiyaç duyduğunuz anda gelir ve sonra görevi yerine getirildiği için ayrılır.

Ruh eşleri birbirlerinin büyümesine ve yaşamdaki amaçlarını bulmalarına yardımcı olmak için buluşurlar.

İşte bu yüzden umutsuzluğa kapılmamalısın, az önce anlattığım şeyi sana hissettiren kişiyi bulamadıysan yalnızlık seni umutsuzluğa düşürdüğü için kendini aldatmaya ve kimseyle birlikte olmaya değmez. Her şey kendi zamanında gelir ya da belki o çoktan gelip gitmiştir, bu yüzden o zamanı birlikte beslemeli ve geçmişin bağlarını bırakmalısınız.

Sevginin ruhtan daha iyi olmamıza yardımcı olmak için hayatımıza girdiğini unutmayın, böylece sonunda yolunuzu takip edebilir ve kendi aydınlanmanızı elde edebilirsiniz.

Kozmik Öpücükler ve Sarılmalar diliyorum sizlere

Zaze Mahabadi.

Yenillik için abone olun !